Zapraszamy na wystawę malarstwa Jana Wojciecha Malika pt. „Przyroda dookoła drzew”

Z inicjatywy Kierownik Katedry Chemii naszego Uniwersytetu, Pani prof. UPP dr hab. Izabeli Ratajczak, Wydział Technologii Drewna wraz z Wydziałem Leśnym UPP organizują wystawę malarstwa Jana Wojciecha Malika pt. „Przyroda dookoła drzew”.

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 75.  Katedra Chemii

Czas trwania wystawy: 9.01-31.01 2020 r., godz. 8.00 do 18.00. Wstęp wolny.

9 stycznia o godzinie 10.30 odbędzie się w sali wykładowej im. profesora Stanisława Glixellego  Katedry Chemii prezentacja wierszy autora z tomu „Drzewa, owady dwa”, projekcja filmu pt. „Dlaczego?” a następnie wernisaż wystawy obrazów w siedzibie Katedry Chemii.

Jan Wojciech Malik
Malarz fotorealista i realista od 1973.  Maluje realistyczne obrazy i kompozycje malarskie. Laureat  wielu konkursów i festiwali sztuki: nagroda Ministra Kultury i Sztuki dla Młodego Twórcy na  Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1978. i tamże  III nagrodę w 1998.  Laureat  Srebrnego Medalu i Nagrody Przyjaźni i Pokoju  na  II-m Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze, w Turcji w 1988. Odznaczony medalem: Zasłużony Obywatel Miasta Poznania.

PDF icon PLAKAT (2).pdf2.59 MB