Koło Naukowe Technologów Drewna górą na tegorocznej Sesji Studenckich Kół Naukowych w Zielonce!

22 maja odbyła się w Zielonce Sesja Studenckich Kół naukowych UPP, w której czynny udział wzięli Członkowie kół naukowych działających na Wydziale - Studenckiego Koła Naukowego Technologów Drewna, a także Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Chemii Stosowanej.

• 1 miejsce w sekcji technicznej zdobyli: Piotr Grobelny, Daniel Lechowicz, inż. Mateusz Gąsiorek za pracę pt.: „Charakterystyka pracy frezarki do drewna w warunkach obniżonego ciśnienia otoczenia” (opiekun naukowy: dr inż. Bartosz Pałubicki);
  • 2 miejsce w sekcji technicznej zdobyli studenci: inż. Szymon Myszka, Adrian Andrearczyk, Emilia Ogrodowska za pracę pt.: „Możliwość zastosowania odpadów kawy palonej jako substytutu wiórów drzewnych w procesie wytwarzania płyt wiórowych” (opiekun naukowy: dr inż. Dorota Dukarska);
  • 1 miejsce w kategorii posterów zajęła Marcelina Osyra (Koło Naukowe Miłośników Chemii Stosowanej) (opiekun naukowy dr hab. Kinga Drzewiecka) „Wzmożona biosynteza kwasu salicylowego strategią przetrwania roślin na podłożu zanieczyszczonym metalami ciężkimi”;
  • 3 miejsce w kategorii posterów zajął inż. Damian Bojanowski (opiekun naukowy: dr Tomasz Krystofiak) za poster „(Nie)zwykłe właściwości żywic epoksydowych”

Wyróżnienie w sekcji posterów przypadło inż. Filipowi Siudzie oraz Paulinie Pasek i Eszter Mahunka (z Węgier – przebywała na naszym Wydziale w ramach wymiany studenckiej) za poster „Analiza spalin powstających w wyniku obróbki laserowej drewna” (opiekuni naukowi: dr hab. Magdalena Zborowska, dr inż. Bartosz Pałubicki).