Absolwent Wydziału Technologii Drewna wyróżniony w konkursie "Akademicki Mistrz Innowacyjności"

1 grudnia 2014 roku to szczególny dzień dla polskich innowacji. Tego dnia, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom trzech prestiżowych konkursów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które łączy wspólny mianownik – propagowanie innowacyjności najwyższych lotów. W trakcie spotkania Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak, wręczyli nagrody laureatom XVII edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości, V edycji Konkursu Słowa dla Innowacji oraz IV edycji Konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności.

„Akademicki Mistrz Innowacyjności”to inicjatywa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości skierowana do młodych ludzi - absolwentów uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich bądź inżynierskich zainteresowali się innowacyjnymi projektami.
W czwartej już edycji Konkursu Kapituła oceniła blisko 50 prac.

Najważniejsze trofea trafiły do rąk absolwentów poznańskich uczelni. Nagrodę główną i tytuł Akademickiego Mistrza Innowacyjności otrzymali absolwenci Politechniki Poznańskiej: Tomasz Mańkowski oraz Jakub Tomczyński za pracę „Konstrukcja protezy dłoni sterowanej za pomocą̨ sygnału EMG”.

Wyróżnienie w Konkursie Akademicki Mistrz Innowacyjności przyznano również:

• Mirosławowi Adamowi Bonowskiemu z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za pracę „Projekt złącza zatrzaskowego do łączenia elementów płytowych

Praca Mirosława Bonowskiego została przygotowana na Wydziale Technologii Drewna w Katedrze Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Promotorem rozprawy jest dr inż. Łukasz Matwiej. Głównym celem pracy było zaprojektowanie i wykonanie prototypu złącza zatrzaskowego do łączenia elementów płytowych. Dysertacja została doceniona za wysoki stopień aplikacyjności (projekt zaawansowany),bardzo dobrze rozpoznany rynek, co między innymi daje bardzo dobrą podstawę do założenia własnej firmy.

Absolwent Wydziału Technologii Drewna Pan mgr inż. Mirosław Bonowski za pracę magisterską pod tytułem „Projekt złącza zatrzaskowego do łączenia elementów płytowych” wykonaną pod kierunkiem dra inż. Łukasza Matwieja otrzymał również wyróżnienie w zorganizowanym przez firmę B+R Studio konkursie na najlepszą pracę dyplomową w obszarze „Meble-branża meblarska-przestrzeń mieszkania”.

Szczegółowa relacja z gali „Akademicki Mistrz Innowacyjności” dostępna na stronie  http://www.pi.gov.pl/PPP/chapter_86449.asp

fot. dr inż. Ł. Matwiej