Targi BUDMA na Międzynarodowych Targach Poznańskich z udziałem pracowników Katedry Nauki o Drewnie i Techniki CIeplnej

Środa, 1 lutego 2023 to kolejny dzień na targach BUDMA - Targi BUDMA Międzynarodowe Targi Poznańskie - z udziałem pracowników Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Tym razem były to reprezentacje Katedry Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej oraz Katedry Mechanicznej Technologii Drewna w strefie wykładów i prezentacji (pawilon 3A), w ramach otwartych szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, dedykowanych dla parkieciarzy, rzeczoznawców, inżynierów bud. parkieciarstwa, architektów, uczniów.

Nasi eksperci wygłosili specjalistyczne wykłady z zakresu uszlachetniania powierzchni drewna oraz tartacznictwa. Prelekcję dotyczącą „Wybranych aspektów powłok lakierowych w parkieciarstwie” przygotowali pracownicy Laboratorium Klejenia i Uszlachetniania Powierzchni: dr hab. Tomasz Krystofiak, mgr inż. Milena Henke (doktorantka wdrożeniowa) oraz dr inż. Barbara Lis. Z kolei dr hab. Marek Wieruszewski przedstawił zagadnienia związane ze „Stabilizacją materiałów podłogowych z drewna litego na wybranych przykładach”.