Zewnętrznym poszukać wewnętrznego – wystawa malarska: Julia Idasiak, Naila Ibupoto, Marta Węgiel

Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Fundacja RAMUS ARTIS zaprasza na wystawę malarstwa pt. „Zewnętrznym poszukać wewnętrznego”.

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 75.

Czas trwania wystawy:  4.12-15.12.2015, godz. 8.00 do 18.00. Wstęp wolny.

3 grudnia o godzinie 18.00  odbędzie się wernisaż wystawy na który serdecznie zapraszamy.

Prezentowane na wystawie  obrazy powstały w przeciągu ostatnich dwóch lat. Autorki podejmują w nich temat obserwacji otaczającej rzeczywistości.  Starając się poszukiwać indywidualnego charakteru oraz wewnętrznego życia przedmiotów, przestrzeni, ludzi. W tym co zewnętrzne poszukują czegoś wewnętrznego. Choć każda z nich operuje innymi środkami wyrazu, to wszystkie szukają odpowiedzi na podobne nurtujące ich pytania.

Julia Idasiak - urodzona w 1992 roku. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W malarstwie zależy jej na uchwyceniu tego co ulotne, nietrwale w konkretnym momencie czy zjawisku. Zaprezentowane obrazy powstały na drodze poszukiwań nowych sensów w codzienności oraz opowiedzenia o nich językiem malarstwa.

Naila Ibupoto - urodzona w 1993 roku. Obecnie studiuje na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Cechą wspólną jej prac jest ukazanie codzienności, która ją otacza. W jej obrazach można zauważyć jak obiekt powoli pozbywa się dosłowności, oraz uwalnia się z cech ilustracyjnych. Otaczający świat często zostaje zgeometryzowany, co powoduje że wszystkie przedmioty przedstawiane na obrazie są tak samo ważne.

Marta Węgiel - urodzona w 1994 roku. Obecnie studiuje na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swojej twórczości stara się "w zewnętrznym poszukiwać wewnętrznego". W przypadkowych przedmiotach poszukuje czegoś w rodzaju osobowości. Śladów pamięci, czy też niepamięci. Ważnym aspektem jest również światło, które zdaje się mieć swój własny charakter.

KATALOG