Aktulaności

KNTD na sesji Kół Naukowych w Zielonce

KNTD na Sesji Kół Naukowych w Zielonce                                                                   

W roku akademickim 2015/16 Koło Naukowe Technologów Drewna realizowało dwa osobne projekty naukowe. Pomysłów i osób do realizacji większej ilości projektów było więcej, jednak z przyczyn różnych do ostatecznej formy doprowadzone zostały dwa tematy.

Oba projekty dotyczyły zagadnień powiązanych z akustycznymi właściwościami drewna. Pierwszy projekt to: "Badania nad przydatnością różnych gatunków drewna do wytwarzania dyfuzorów Schroedera", natomiast drugi - "Przydatność różnych gatunków drewna do wytwarzania podstawków skrzypcowych".

Wstępne omówienia tematów i konsultacje, zarówno z opiekunem KNTD dr inż. Bartoszem Pałubickim, jak i opiekunem merytorycznym obu projektów dr inż. Przemysławem Manią trwały od samego początku stycznia. Potem przyszedł czas na zapoznanie się z literaturą i rozpoczęcie pracy w pełnym zakresie. W przypadku grupy badającej dyfuzory, (którą tworzyli studenci II roku TD: Sławomir Michalski, Szymon Myszka i Filip Siuda), niezbędne było pozyskanie surowca drzewnego, a następnie zbudowanie z różnych gatunków drewna trzech dyfuzorów. Projekt dotyczący podstawków skrzypcowych (wykonywany również przez studenta II roku TD- Mateusza Gąsiorka) wymagał zdobycia kilkunastu próbek różnych rodzajów drewna, a następnie zbadania ich właściwości akustycznych.

Prezentacja projektów wykonywanych w naszym Kole Naukowym odbyła się na Sesji Kół Naukowych w Zielonce 19 maja 2016r. W sekcji technicznej, w której prezentowane były nasze prace, przedstawianych było jeszcze 7 prezentacji. Jury, po wysłuchaniu wszystkich grup, wyróżniło trzy najlepsze prezentacje w każdej z 3 sekcji (technicznej, przyrodniczej i nauk ekonomiczno-społecznych). Najlepiej ocenioną pracą w sekcji technicznej została praca dotycząca wpływu gatunku drewna na pracę podstawka skrzypcowego członka naszego Koła. Projekt dotyczący dyfuzorów Schroedera zajął miejsce tuż za pierwszą trójką.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Drodzy Sympatycy II edycji konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”!

W dniu 14 października 2015 r. przed budynkiem Wydziału Technologii Drewna odbył się emocjonujący finał konkursu Rower z drewna II.
Wyniki konkursu

1. miejsce - Kacper Manikowski, Sławomir Michalski
2. miejsce - Mikołaj Sowacki
3. miejsce - Krzysztof Jagiełło
4. miejsce - Mateusz Noji

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Dzięki waszej chęci i determinacji w dążeniu do celu mogliśmy zorganizować już II edycję konkursu. Każdy ze zbudowanych rowerów jest wyjątkowy.

Życzymy dalszych sukcesów w konstruowaniu drewnianych jednośladów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz partnerom konkursu, bez których organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa

 

                                                                                                                                                                   Ze studenckim pozdrowieniem
Członkowie Koła Naukowego Technologów Drewna

 

FOTORELACJA W GALERII NA STRONIE WYDZIAŁU http://wtd.up.poznan.pl/pl/galeria/rower-z-drewna-ii-edycja-2015

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakończył się konkurs na rower z drewna I - 2013 r.

Dziękujemy wszystkim konstruktorom za inwencję i czas poświęcony na przygotowanie rowerów, sponsorom za atrakcyjne nagrody oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację finału konkursu za pomoc.

Wydarzenie nie pozostało bez echa w mediach:

Teleexpress

Telewizja WTK

TVP Info

więcej zdjęć...

http://wtd.up.poznan.pl/pl/galeria/fina-konkursu-rower-z-drewna-2013

Subskrybuj RSS - Aktulaności