STACJONARNE

studia_dzienne.jpg

Kierunek Technologia drewna

Studia stacjonarne prowadzone są w systemie dwustopniowym. Pierwszy stopień to trwające przez 7 semestrów (3,5 letnie) studia, kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. Na drugim roku trwania tych studiów, dokonuje się wyboru specjalności. Do wyboru są:

- meblarstwo
- mechaniczna technologia drewna
- chemiczna technologia drewna
- ochrona i modyfikacja drewna

Meblarstwo ukierunkowane jest na szeroko rozumiany rynek przemysłu meblarskiego z akcentem na obszar projektowania i planowania. Mechaniczna technologia drewna to głównie specjalizacja w kierunku wszelkich procesów obróbki, zabiegów powiązanych z obsługą narzędzi i obrabiarek. Chemiczna technologia drewna to zwrot w dziedzinę chemii powiązanej głównie z przemysłem celulozowym w którym dominuje papiernictwo. Ochrona i modyfikacja to szeroka dziedzina zastosowania wszelkich środków wydłużających naturalną wytrzymałość drewna na szereg czynników zewnętrznych oraz sposób na zwiększenie zastosowań surowca.

Drugi stopień to 1,5 roczne studia magisterskie (tryb stacjonarny i niestacjonarny), których ukończenie uprawnia do uzyskania tytułu magistra inżyniera. Pracę magisterską piszę się w wybranej przez siebie katedrze.
 

Kierunek Inżynieria biotworzyw

Studia stacjonarne I stopnia trwają 7 semestrów (3,5 roku) i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. 
Studia stacjonarne II stopnia trwają 3 semestry (1,5 roku) i kończą się uzyskaniem tytułu magistra inżyniera.

Interdyscyplinarność oferowanego wykształcenia wzbogaconego wiedzą o najnowszych osiagnięciach technologii i inzynierii w dziedzinie pozyskiwania biomasy oraz produkcji biotworzyw pozwoli absolwentowi kierunku Inżynieria biotworzyw na przystosowanie się do potrzeb współczesnego przemysłu włokienniczego, papierniczego, chemicznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, energetycznego czy też motoryzacyjnego, ukierunkowanego w coraz większym stopniu na wykorzystanie naturalnych surowców odnawialnych.

Studia stacjonarne na kierunku Projektowanie mebli to również 7 semestrów studiów (3,5 roku), których ukończenie gwarantuje zdobycie tytułu zawodowego inżyniera. 

Absolwenci kierunku Projektowania mebli przygotowani są do twórczej pracy projektowej w pełnym zakresie zagadnień wchodzących w obszar meblarstwa, koordynowania prac w wielobranżowych zespołach projektowych, samodzielnego prowadzenia działalności projektowej. Wszechstronne wykształcenie w dziedzinie projektowania mebli, wsparte wiedzą o nowoczesnych technikach i technologiach, pozwala absolwentom na twórczą współpracę w kraju i za granicą z zespołami projektantów i konstruktorów.