Inauguracja kolejnej edycji Uniwersytetu Młodych Przyrodników na WTD

W sali wykładowej Biocentrum UPP, 6 marca 2020 roku odbyła się uroczysta inauguracja trzeciej już edycji zajęć Uniwersytetu Młodych Przyrodników na Wydziale Technologii Drewna UPP, zatytułowanych „Tego nie wiesz o drewnie”. Ponad 200 uczniów z siedmiu wielkopolskich szkół przywitali na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Prorektor ds. studiów prof. dr hab. Cezary Mądrzak oraz Prodziekan ds. studiów WTD prof. UPP dr hab. Edward Roszyk.

Podczas uroczystej inauguracji uczniowie złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy, stając się oficjalnie studentami Uniwersytetu Młodych Przyrodników. Następnie wysłuchali trzech wykładów inauguracyjnych:
•    „Szczególne miejsce – Las” (mgr inż. Karolina Prange, Lasy Państwowe),
•    „Drewno na przestrzeni dziejów człowieka” (prof. dr hab. Magdalena Zborowska, Instytut Chemicznej Technologii Drewna UPP),
•    „Zastosowanie drewna – współczesny przemysł drzewny w Polsce” (prof. UPP dr hab. inż. Edward Roszyk, Katedra Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej UPP).

Uczestnicy inauguracji mieli również okazję przetestować symulatory wieku, zaprojektowane i wykonane w ramach międzynarodowego projektu BaltSe@nioR, kierowanego przez dr Beatę Fabisiak z Katedry Meblarstwa WTD UPP.

Obszerna fotorelacja z inauguracji: http://wtd.up.poznan.pl/pl/galeria/inauguracja-zaj-uniwersytet-m-odego-przyrodnika-2020

Uniwersytet Młodych Przyrodników na WTD jest prowadzony we współpracy z Lasami Państwowymi Nadleśnictwo Łopuchówko, OEL "Łysy Młyn" w Biedrusku, Ośrodek Dziewicza Góra oraz Działem ds. Funduszy Strukturalnych UPP. Aktualna edycja zajęć, podobnie jak ubiegłoroczna, realizowana jest w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Program Operacyjny Wiedza-Edukacja-Rozwój). Obsługę administracyjną zajęć koordynuje Centrum Kształcenia Ustawicznego UPP. W bieżącym semestrze młodzi przyrodnicy uczestniczyć będą w cyklu warsztatów w różnych jednostkach organizacyjnych Wydziału oraz w Ośrodku Edukacji Leśnej "Łysy Młyn" w Biedrusku.

Opis projektu: http://wtd.up.poznan.pl/pl/umo/opis-projektu