Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2017

XX Jubileuszowy Poznański Festiwal Nauki i Sztuki miał miejsce na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu we wtorek, 25 kwietnia 2017 roku. Katedra Nauki o Drewnie przygotowała z tej okazji warsztaty zatytułowane "Jak sprytnie wyznaczyć gęstość drewna?". Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. W warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich. Na podstawie przeprowadzonych przez siebie wielu eksperymentów, pod czujnym okiem mgr inż. Marty Górskiej (naszej doktorantki) oraz dra hab. Edwarda Roszyka, poznali różne metody oznaczania gęstości drewna. Dowiedzieli się również jak duże jest zróżnicowanie gęstości drewna poszczególnych gatunków - rodzimych i egzotycznych - oraz jak ważne ma to znaczenie w praktyce.