10 edycja Fabryki Mebli na Żywo

Maj/24 00:00

Tegoroczna, jubileuszowa 10 edycja Fabryki Mebli na Żywo, organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego (13-16.09.2016 r.), odbędzie się pod hasłem "DREMA DZIECIOM". Wyprodukowane meble w pokazowej fabryce przekazane zostaną z pomocą Caritas Archidiecezji Poznańskiej do wybranych domów dziecka. Plan produkcyjny zakłada wytworzenie 10 zestawów mebli do pokoju dziecięcego, którego skład stanowią: łóżko z materacem, szafa, biurko. Opracowany projekt autorstwa Olgi Marczyńskiej (studentki III roku kierunku Projektowanie mebli) wygrał konkurs "Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo 2016", którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas targów Arena Design 2016.

Do dyspozycji FMnŻ przeznaczona została odpowiednia powierzchnia, stanowiąca spójny obszar z targami MTP Drema. Dlatego też, tegoroczna 10-ta Fabryka będzie wyjątkowa i może być zorganizowana przy współpracy z najlepszymi partnerami w branży. Przy produkcji mebli założono wykorzystanie najnowszych technologii oraz materiałów konstrukcyjnych. Cała produkcja obejmuje procesy takie jak: obróbka płyt meblowych (płyta wiórowa laminowana, sklejka), okleinowanie wąskich płaszczyzn, uszlachetnianie powierzchni elementów drewnianych (olejowanie), montaż okuć i pakowanie wyrobów gotowych. W organizację FMnŻ zaangażowało się aktywnie 23 studentów III roku kierunku Projektowanie mebli Wydziału Technologii Drewna pod kierunkiem dra inż. Krzysztofa Wiaderka.

fabryka_mebli.jpg