XII edycja Fabryki Mebli na Żywo

Tegoroczna, 12 edycja Fabryki Mebli na Żywo organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego (11-14.09.2018 r.) odbędzie się pod hasłem DREMA DZIECIOM. Wyprodukowane meble w pokazowej fabryce przekazane zostaną do najbardziej potrzebujących dzieci. Plan produkcyjny zakłada wytworzenie nawet kilkunastu zestawów mebli do pokoju dziecięcego, którego skład stanowią: łóżko, komoda i biurko. Dodatkowo planowana jest produkcja łóżek piętrowych. Koncepcja projektu opracowana została przez studentów kierunku Projektowanie mebli Wydziału Technologii Drewna.

Akcja Drema Dzieciom to działania nie tylko promocyjne dla partnerów pokazowe fabryki. Pokazowa produkcja mebli to poligon umiejętności praktycznych dla studentów i przede wszystkim szlachetny cel.