Studiuj i baw się

Zapraszamy do obejrzenia filmów, których autorami są nasi studenci


bawsie1.jpg

Studiuj i baw się - na WTD jest to możliwe! Niech praca będzie Twoją pasją! "Kochaj to co robisz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia" te mądre słowa znakomicie odnoszą się do charakteru studiów i późniejszej pracy, która czeka na absolwentów WTD. Wydział Technologii Drewna to miejsce dla ludzi z pasją, wyobraźnią, odważnie realizujących swoje zawodowe plany, ale nie zapominających przy okazji jak wiele radości można czerpać ze wspólnej, twórczej pracy i wspólnego kreowania nowych rozwiązań. 

 

Studia to najpiękniejszy czas - nie wahaj się! 

WTD to nie tylko studia. To także unikalna społeczność, budowana przez lata po to, aby dla kolejnych roczników absolwentów czas spędzony na Uczelni okazał się wspaniałą przygodą. Organizowane co roku Dni Technologa Drewna, międzynarodowe spotkania technologów drewna – INTERFOB, Międzynarodowe warsztaty projektowe w Rydze, Fabryka Mebli na Żywo to tylko niektóre z inicjatyw potwierdzające, że nauka połączona z zabawą to niekończące się źródło inspiracji, twórczej pasji, międzynarodowych przyjaźni oraz wspaniałych wspomnień na całe życie.

Kultywowanie corocznych tradycji kontaktów absolwentów Wydziału ze studentami tworzy niepowtarzalną atmosferę wsparcia i motywacji, umacnia poczucie solidarności i więzi z Uczelnią. To wartość, którą poszczycić się może niewiele uczelni. Studenci i absolwenci WTD chcą i umieją sobie pomagać, świadczy o tym m.in. prężnie rozwijające się Stowarzyszenie Technologów Drewna, zrzeszające zarówno absolwentów już pracujących w zawodzie , jak i studentów, dopiero poznających tajniki tego jakże niezwykłego zawodu. 

bawsie2.jpg

Wyścig szczurów - to nie u nas!

Studia na WTD dają możliwość bycia częścią większej społeczności: świetnie zorganizowanej, aktywnej, wzmacniającej więź łączącą poszczególne roczniki, jakże unikalnej w czasach wszechogarniającej konkurencji.

Studia na WTD to interesująca przygoda, pozwalająca zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim rozwinąć swoje umiejętności twórczego myślenia, kreowania nowych rozwiązań i sprawdzania swoich sił w realizacji nowych projektów np. własnych kolekcji mebli. Najlepsze prace studentów są prezentowanie każdego roku na międzynarodowych targach ARENA Design. Ścisłe powiązanie studiów z praktyką i wiele działań promujących prace najlepszych studentów umożliwia im nawiązanie ciekawej współpracy z firmami produkującymi meble i interesujący rozwój zawodowy już w trakcie trwania studiów. Udział w międzynarodowych warsztatach projektowych i możliwość współpracy ze studentami – przyszłymi projektantami studiującymi na europejskich uczelniach pozwala zdobywać nowe umiejętności dobrze się przy okazji bawiąc, poznając nowe kraje i nawiązując międzynarodowe przyjaźnie.

Studiując na WTD można się dobrze bawić, a zabawa ta może być twórczą i przyjemną trampoliną do rozwoju zawodowego i pasjonującej przygody na całe życie.

bawsie4.jpg