DREMA Dzieciom i Seniorom 2017

W dniach 12-15 września w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2017. Goście odwiedzający teren Międzynarodowych Targów Poznańskich mogli obserwować Fabrykę Mebli na Żywo współorganizowaną przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach akcji Drema Dzieciom i Seniorom. Celem corocznej akcji jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań konstrukcji i technologii produkcji mebli z działaniem charytatywnym wspomagającym potrzebujące dzieci oraz w tym roku również osoby starsze.

Studenci kierunku Projektowanie mebli, pod kierunkiem dr inż. Krzysztofa Wiaderka zaprojektowali meble dla dzieci i seniorów, opracowali ich konstrukcję i technologię produkcji oraz je wytworzyli. W produkcji mebli brała czynny udział grupa 27 studentów WTD wspomagana przez 14 studentów zagranicznych z Łotwy, Estonii, Niemiec i Norwegii w ramach projektu BaltSe@nioR. Dzięki wytrwałej pracy  i zaangażowaniu studentów zrealizowano w 100% plan produkcyjny, który obejmował wytworzenie ponad 50 mebli podczas 4 dni targowych. Pokazową fabrykę mebli opuściło 10 kompletów mebli dla dzieci, w których skład wchodzą: łóżko z materacem, biurko, kontenerek i szafa. Produkcja zrealizowała również meble dla seniorów: 5 łóżek z elektryczną regulacją pochylenia materaca, 5 szafek nocnych i dwie pokazowe szafy garderobiano-bieliźniane z rozwiązaniami dla osób starszych. Wyprodukowane meble przekazane zostały Caritas Archidiecezji Poznańskiej, a następnie trafiły do wybranych dwóch domów dziecka oraz jednego domu seniora.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Fabryka Mebli na Żywo wraz z realizowaną ideą projektu BaltSe@nioR odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Partnerzy projektu: Barneo, Becker, BizeA, BLUM, FDM, Felder, Festool, GTV, ID-lifting, IMOS, InfoTEC CNC, Jowat, Kronospan, Leitz, Maggi Polska, Meblopol, Nestro, Opakomat, Rehau, SCM Group, sia Abrasives Polska, Sklejka Eko, Steblo, Stürmer Maszyny, Tece Decor, Vernici.

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt DREMA DZIECIOM 2016

Podziekowania-partnerom.png